Letar ni efter en unik aktivitet i Göteborg för företag, grupper eller privata sällskap? Med Ocean Bus får ni uppleva staden på ett helt annorlunda sätt – både från land och vatten under samma tur.
Våra privata turer passar perfekt för företagsevent, kickoff, teambuilding, gruppaktiviteter och afterwork. Turen tar er genom centrala Göteborg innan den avslutas med den spektakulära splashen när bussen kör rakt ner i vattnet.
Oavsett om ni planerar en aktivitet för kollegor, kunder eller vänner kan vi hjälpa er att skapa en minnesvärd upplevelse tillsammans i Göteborg.
Planerar ni ett företagsevent i Göteborg? En tur med Ocean Bus är en unik aktivitet som kombinerar sightseeing, underhållning och gemenskap – perfekt för företag som vill göra något annorlunda tillsammans.
Stärk gemenskapen i teamet med en annorlunda teambuilding i Göteborg. Ocean Bus erbjuder en upplevelse där hela gruppen delar skratt, utsikt och den spektakulära splashen ner i vattnet.
Starta säsongen eller ett nytt projekt med en kickoff i Göteborg. En tur med Ocean Bus är en social och minnesvärd aktivitet som passar perfekt för företag och grupper.
Letar ni efter en rolig gruppaktivitet i Göteborg? Ocean Bus erbjuder en unik tur genom staden där ni upplever Göteborg både från land och vatten tillsammans.
Avsluta arbetsdagen med en annorlunda afterwork i Göteborg. En tur med Ocean Bus är en perfekt aktivitet för kollegor som vill koppla av och uppleva staden tillsammans.
Överraska dina nära och kära med en oförglömlig upplevelse genom att abonnera Ocean Bus. Hyr vår Ambifiebuss till speciella tillfällen och utforska staden.
Kontakta oss vid frågor
Göteborg
oskar@oceanbus.seGör en intresseanmälan så hör vi av oss till dig så snart vi kan.
Vi har faktiskt använt Ocean Bus vid mer än ett tillfälle. Perfekt när vi har utländska kunder eller arbetskamrater som inte jobbar i Stockholm på besök. Guidningen är underhållande och servisen håller hög nivå. Mycket uppskattat både bland svenskar och utländska gäster.
Johan Ekelöf - Försäljningschef Norden Tempur
Vi bokade en tur med Ocean Bus innan vi skulle vidare på middag med hela företaget. Perfekt underhållning, information och häftigt när bussen bränner ner i vattnet. Om man ska turista i sin egen stad så är detta ett mycket bra framför allt roligt alternativ.
Ludwig Scheja - Creative Director Triwa
Ocean Bus levererade ett grymt kul break på arbetsdagen. Vi blev hämtade vid vårt kontor vid lunch och 20 minuter senare befann vi oss mitt ute i Nybroviken. Det var en grym och annorlunda överraskning som hela kontoret uppskattade. Kan verkligen rekommenderas.
Josefine Kvarnström - Head of Content Marketing Schibsted
Nej men besättning ombord är väldigt hjälpsam och assisterar gärna om någon passagerare behöver extra stöd.
Ja. Det finns alltid en guide ombord som guidar både på svenska (20%) och engelska (80%).
Nej tyvärr. Han är lyckligt gift sen många år tillbaka.